Hosmed Oy

Ennekuja 1
02270 Espoo
020 775 6330
info@hosmed.fi, ladattava yleisesite

Tarviketilaukset, toimitukset ja laskutus

myynti@hosmed.fi
Keskus
020 775 6330

Sami Haiko
Laskutus
020 775 6332
sami.haiko@hosmed.fi

Myynti ja tuotetuki

Petra Honkavirta
FT-NIR, FT-IR, laserdiffraktio, dynaaminen valonsironta, zetapontiaali, uutto, kuiva-aine, pikatuhka, synteesi, märkäpoltto
020 775 6338
petra.honkavirta@hosmed.fi
Arto Hurmalainen
AAS. Raman. EDS, WDS, EBSD ja pinta-analyysi (XPS). FTIR ja NMR. Peptidisynteesi, synteesi
020 775 6334
arto.hurmalainen@hosmed.fi
Harri Köymäri
ICP-OES, ICP-MS.  Mikroaaltomärkäpoltto. Happopesuri. Kemikaalit (hapot ja standardit). Näytteensyöttäjän suojakaappi.
020 775 6331
harri.koymari@hosmed.fi
Timo Saarela
Laserdiffraktio, dynaaminen valonsironta, zetapotentiaali, morfologia ja muu partikkelianalytiikka, Mikro-DSC, molekyylipaino ja -jakauma. Reologia, viskosimetria, ekstruuderit ja mikserit. Tekstuuri ja korkean resoluution vetokone
020 789 0331
timo.saarela@hosmed.fi

Huolto ja tekninen tuki

Marko Salonen
AAS, ICP-OES, FTIR, NIR, Raman, Mikroaaltolaitteet,
Mikroanalytiikka
020 775 6335
marko.salonen@hosmed.fi
Kari Ollikainen
AAS, ICP-OES, ICP-MS,
Mikroaaltolaitteet, Happopesuri
020 775 6333
kari.ollikainen@hosmed.fi
Lauri Nieminen
ICP-OES, Mikroaaltolaitteet, Happopesuri
020 789 0333
lauri.nieminen@hosmed.fi
Petri Mattila
ICP-MS, Mikroaaltolaitteet,
Partikkelianalytiikka, Tekstuuri
020 775 6336
petri.mattila@hosmed.fi
Jussi Jokinen
FTIR, Raman, NIR, Partikkelianalytiikka, Mikroaaltolaitteet, Tekstuuri  020 789 0332
jussi.jokinen@hosmed.fi

Yhteydenotto- tai materiaalipyyntö

Mikäli ette tavoita yhteyshenkilöä yllä mainituista numeroista, niin pyydämme ottamaan yhteyttä puhelimitse numerossa 020 7756 330 tai sähköpostilla info@hosmed.fi